Gdański Uniwersytet Medyczny
poszukuje kandydata na stanowisko
Kandydat spełniający wymagania weźmie udział w realizacji projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach programu OPUS 15, UMO-2018/29/B/NZ5/02491, pt. „Zmiany wzorca oddechowego i sprzężenia między układem oddechowym a sercowo-naczyniowym jako nowy mechanizm prowadzący do zaburzeń autonomicznej regulacji układu krążenia” akronim projektu ODDECH, kierowanego przez prof. Krzysztofa Narkiewicza.
- zbieranie próbek biologicznych od pacjentów zrekrutowanych w projekcie;
- współpracę w zakresie zapewnienia prawidłowego przebiegu protokołu badania;
- wykonywanie analiz chromatograficznych z użyciem techniki LC-MS i GC-MS;
- analiza i procesowanie danych bioanalitycznych;
- poszukiwanie zależności pomiędzy uzyskanymi profilami metabolomicznymi a danymi klinicznymi i epidemiologicznymi;
- tworzenie i aktualizację bazy danych;
- przygotowanie publikacji i prezentacji konferencyjnych.
- posiadania dorobku naukowego o łącznej punktacji minimum 5 IF;
- posiadania udokumentowanego dorobku naukowego z zakresu bioanalityki;
- doświadczenia preferowanego w przeprowadzeniu analiz metabolomicznych;
- znajomości technik separacyjnych oraz spektrometrii mas;
- doświadczenia preferowanego w opracowywaniu danych metabolomicznych;
- doświadczenia preferowanego w zakresie przeprowadzenia analiz statystycznych, a w szczególności znajomość pakietów SIMCA, MATLAB, R;
- biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie;
- dodatkowym atutem będzie odbyty co najmniej trzymiesięczny staż badawczo-naukowy w zagranicznej jednostce naukowej, udział w szkoleniach, udział w projektach krajowych oraz międzynarodowych oraz wyróżnienia wynikające z prowadzonej działalności naukowej;
- osobę ubiegającą się o w/w stanowisko powinien cechować wysoki stopień motywacji, komunikatywność i kreatywność, umiejętność pracy zarówno samodzielnej, jak i zespołowej oraz zdolność do krytycznej oceny otrzymanych wyników.
osoba aplikująca na to stanowisko musi spełniać wymogi dla stanowiska typu post-doc opisane w Załączniku nr 4 do Regulaminu przyznawania środków z NCN (https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwala16_2018-zal1_4.pdf), a w szczególności:
- uzyskała stopnia doktora nauk farmaceutycznych, medycznych, chemicznych lub biologicznych nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem zatrudnienia w projekcie,
- w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie pobierała innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich w konkursach NCN,
- w okresie pobierania tego wynagrodzenia nie będzie zatrudniona na podstawie innej umowy o pracę.
- umowę o pracę na czas określony (25 miesięcy),
- benefity dla rodziców,
- atrakcje kulturalne i sportowe,
- wczasy pod gruszą.
Poznaj
GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
Gdański Uniwersytet Medyczny to nie tylko najlepsza uczelnia medyczna w Polsce, która plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (6 miejsce).
Gdański Uniwersytet Medyczny to złożona organizacja, o długiej tradycji, wielu osiągnięciach i ogromnych możliwościach.
Obok wypełniania zadań dydaktycznych i badawczych, pełni również rolę organu założycielskiego dla czterech podmiotów leczniczych. Publikacje naukowców GUMed są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach (wysoki Impact Factor).
Gdański Uniwersytet Medyczny to ośrodek akademicki, który stawia na praktyczne nauczanie zawodu w oparciu o nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną – posiadamy m.in. nowoczesne pracownie multimedialne wykorzystujące druk 3D i zakłady symulacji.
W ciągu 75 lat bogatej historii pracownicy Uczelni i Szpitali wspólnie przyczynili się do utworzenia unikatowych jednostek w skali kraju m.in. Centrum Udarowego czy Centrum Medycyny Translacyjnej.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest miejscem styku wielu kultur dzięki realizowanym studiom anglojęzycznym (English Division) i nawiązywanej współpracy z zagranicznymi partnerami, w tym uczelniami.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest organizacją, która odważnie patrzy w przyszłość i stawia sobie wiele ambitnych celów. Uczelnia podejmuje wysiłek, by wzmocnić synergię dydaktyki, nauki oraz profesjonalnego zarządzania.