Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Naczelnik wydziału
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 145876
Warunki pracy
Praca administracyjno-biurowa.
Budynek Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.
Inne informacje: budynek klimatyzowany.
Zagrożenie korupcją.
Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
Zakres zadań
- Kieruje pracą Wydziału Obsługi Prawnej i Sądowej.
- Koordynuje proces opiniowania pod względem formalnoprawnym, redakcyjnym i legislacyjnym projektów umów cywilnoprawnych i porozumień.
- Koordynuje proces opiniowania pod względem formalnoprawnym, redakcyjnym i legislacyjnym projektów decyzji administracyjnych, postanowień, pism oraz innych dokumentów i materiałów opracowywanych przez poszczególne komórki organizacyjne.
- Koordynuje proces sporządzania opinii prawnych i udzielania bieżących konsultacji i porad prawnych w zakresie stosowania prawa.
- Nadzoruje prawidłowość stosowania przepisów prawa w rozstrzygnięciach wydawanych przez Prezesa UTK w celu przyjęcia jednolitej wykładni przepisów prawa z zakresu działalności UTK oraz zapewnienia zgodności wydawanych rozstrzygnięć z przepisami prawa.
- Uczestniczy w koordynowaniu udzielania odpowiedzi na zapytania i wezwania sądów, prokuratury i innych organów ścigania w celu reprezentowania stanowiska Prezesa UTK oraz Dyrektora Generalnego.
- Uczestniczy w koordynowaniu udzielania niezbędnego wsparcia oraz zapewnienia współdziałania z innymi komórkami Departamentu Obsługi Prawnej w zakresie realizacji zadań.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe na kierunku prawodoświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie świadczenia pomocy prawnej
- Znajomość ustawy o transporcie kolejowym.
- Znajomość procedury administracyjnej i sądowo-administracyjnej: Kodeksu postępowania administracyjnego i Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.
- Znajomość prawa cywilnego i procedury cywilnej: Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego, Prawa przedsiębiorców.
- Znajomość ustawy o służbie cywilnej
- Umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu Ms Office oraz w zakresie systemów obsługi prawnej.
- Umiejętność myślenia analitycznego.
- Posiadanie kompetencji kierowniczych, w szczególności: kierowanie zespołem i zarządzanie pracownikami, komunikacja interpersonalna, myślenie strategiczne i kreatywne, organizacja pracy, osiąganie rezultatów, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność.
- W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- Wpis na listę radców prawnych.
- Znajomość prawodawstwa europejskiego w zakresie transportu kolejowego: dyrektywy 2012/34/UE, dyrektywy 2016/798, dyrektywy 2016/797, rozporządzenia 2021/782.
- Znajomość Prawa zamówień publicznych.
- Znajomość Kodeksu pracy.