Zobacz więcej ofert pracy

Księgowa

DSM Nutritional Products Sp. zo.o.
Mszczonów
praca stacjonarna
6615 dni temu

Ogłoszenie numer: 20599, z dnia 2006-06-06

DSM Nutritional Products Sp. zo.o. funkcjonuje od 1 października 2003 jako część holenderskiego koncernu -firma skoncentrowała swoje działania wokół produkcji i sprzedaży wysokiej klasy premiksów paszowych dla zwierząt. Priorytetem DSM jest zdrowie ludzi i zwierząt jako ostatniego łańcucha żywienia. Koncern zajmuje czołową pozycję w wymiarze globalnym w niemal 75% oferowanego asortymentu. W obecnym kształcie firma jest nie kwestionowanym liderem w swoim sektorze, której ambicją jest ciągłe doskonalenie własnych produktów , utrzymywanie pozycji światowego lidera w dziedzinie produktów żywienia oraz stosowanie standardów pracy i kultury biznesu w każdym miejscu swojej obecności .

Księgowa

Miejsce pracy: Mszczonów

Nr Ref.: 1/2006

Opis stanowiska

• Dokonuje księgowań oraz gwarantuje, że będą one zgodne z obowiązującymi przepisami i polityką grupy DSM • Zapewnia archiwizację dokumentacji jednostki oraz wspiera okresowo dział finansowy w pracach dokumentacji księgowo-podatkowej oraz cen transferowych • Gwarantuje zgodność zapisów na kontach z ustawą o rachunkowości, dyrektywami grupy DSM oraz ustawami podatkowymi, poprzez analizę i kontrolę dokumentów. • Uczestniczy w przygotowaniu sprawozdań finansowych określonych ustawami i dyrektywami grupy DSM. • Realizuje procedury rachunkowej oraz formalnej kontroli wewnętrznej dokumentów księgowych określone przez ustawy oraz wewnętrzne uregulowania firmy • Kontrolowanie automatycznie księgowanych przelewów oraz dokonywanie ręcznych księgowań operacji bankowych • Przygotowywanie dokumentacji i ewidencji „cen transferowych” • Rozliczanie delegacji (krajowych i zagranicznych) oraz wydatków służbowych pracowników • Wprowadzanie kursów walut do systemu SAP R/3 • Dokonywanie okresowej wyceny aktywów finansowych • Prowadzenie ewidencji „ kasy podręcznej” • Gwarantowanie zgodności zapisów na kontach z ustawą o rachunkowości, dyrektywami grupy DSM oraz ustawami podatkowymi, poprzez analizę i kontrolę dokumentów • Uczestniczenie w przygotowaniach sprawozdań finansowych określonych ustawami prawa polskiego oraz dyrektywami grupy DSM • Dokonywanie rozliczeń międzyokresowych • Wykonywanie okresowych potwierdzeń sald dostawców i odbiorców oraz wyjaśnianie otrzymywanej korespondencji • Weryfikowanie danych księgowych dla potrzeb VAT • Zarządzanie archiwum • Przygotowywanie sprawozdań do NBP i GUS • Fundusz Świadczeń Socjalnych • Środki trwale: zakup, sprzedaż i naliczenie amortyzacji • Inne czynności wynikające z bieżącej działalności Spółki oraz z polecenia przełożonego

Wymagania

- Ukończone kursy z zakresu rachunkowości oraz podatków będą dodatkowym atutem. - Minimum pięcioletni okres doświadczenia w rachunkowości finansowej (preferowane doświadczenie w przedsiębiorstwie produkcyjno-handlowym) - Minimum pięcioletnie doświadczenie w podatkach - Umiejętność podejmowania decyzji - Duża samodzielność - Umiejętność pracy w zespole - Chęć zdobywania doświadczenia i wiedzy - Otwartość na problemy wynikające ze zmieniających się przepisów -Znajomości j.angielskiego

Oferujemy

Stałą i stabilną pracę , doskonalenie j.angielskiego, dobre warunki socjalne