Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
KSIĘGOWA / KSIĘGOWY

HELLA
Warszawa
praca stacjonarna
4851 dni temu

Ogłoszenie numer: 146568, z dnia 2011-05-04

jest niemieckim producentem należącym do grona 50 topowych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego oraz 100 największych niemieckich firm przemysłowych, zatrudnia 23 tys. pracowników w 70 lokalizacjach w 30 krajach.

HELLA Polska istnieje od 1993 r. Obsługuje rynek polski i litewski. Prowadzi dystrybucję towarów  na rynku wtórnym w takich grupach produktowych jak: oświetlenie, elektronika, elektrotechnika, systemy termiczne.

W związku z rozwojem poszukuje do biura w Warszawie kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • dekretacja i księgowanie faktur sprzedaży krajowej i eksportowej
  • uzgadnianie sald kont księgowych z danymi z systemu magazynowego
  • współpraca z innymi działami w zakresie dotyczącym gospodarki magazynowej
  • ewidencja i rozliczanie VAT od zakupów wewnątrzwspólnotowych, międzynarodowych, importu usług
  • dekretacja i księgowanie wyciągów bankowych w PLN i walutowych
  • prowadzenie kasy
  • potwierdzanie sald z kontrahentami
  • windykacja należności
  • przygotowywanie danych do rozliczeń VAT
  • współpraca z audytorami przy zamknięciu roku finansowego

Wymagania

  • wykształcenie ekonomiczne, min.licencjat
  • minimum 2-letnie doświadczenie w pracy w księgowości
  • dobra znajomość przepisów prawa podatkowego : VAT i CIT,
  • dobra znajomość MS Office, w szczególności arkusza kalkulacyjnego Excel
  • dużym atutem będzie znajomość SAP/R3 lub innego systemu ERP
  • dobra znajomość języka angielskiego

Dodatkowe oczekiwania:

  • odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań
  • dokładność, rzetelność i skrupulatność
  • łatwość w nawiązywaniu kontaktów
  • zdolność planowania i organizacji własnej pracy
  • inicjatywa w rozwiązywaniu problemów
  • chęć podnoszenia kwalifikacji

Oferujemy

  • stałą umowę o pracę
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanej wiedzy umiejętności i doświadczenia
  • pakiet socjalny
  • miłą atmosferę w zespole
  • szkolenia