Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Kierownik wydziału
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 142101
Warunki pracy
- praca w siedzibie urzędu i w terenie,
- praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych,
- zagrożenie korupcją,
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
- brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych,
- bariery architektoniczne: w budynku głównym jest zainstalowana winda do III piętra; jest podjazd do wejścia głównego dla wózków; ograniczeniem są wewnętrzne drzwi wejściowe, które nie otwierają się automatycznie; weryfikacja poprzez kartę magnetyczną, drzwi masywne, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.
Zakres zadań
- Realizuje zadania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, w celu właściwego zarządzania podległymi pracownikami.
- Nadzoruje oraz organizuje pracę podległych pracowników, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań.
- Nadzoruje i przeprowadza kontrole w zakresie stosowania przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, w celu zapewnienia przestrzegania obowiązujących przepisów oraz nadzoruje przygotowywanie materiałów i dokumentów związanych z podejmowanymi czynnościami kontrolnymi, w celu zapewnienia prawidłowej realizacji podejmowanych działań i właściwego ich dokumentowania.
- Nadzoruje i prowadzi postępowania związane z nakładaniem administracyjnych kar pieniężnych oraz egzekucji obowiązku niematerialnego i nakładaniem grzywien, w celu w celu zapewnienia prawidłowej realizacji działań przy zabytkach oraz nadzoruje i organizuje proces udzielania dotacji lub dofinansowań ze środków Skarbu Państwa lub środków samorządowych.
- Reprezentuje MWKZ w sprawach karnych i w sprawach wykroczeń przed organami ścigania oraz w postępowaniach sądowych związanych z tymi postępowaniami, w celu zapewnienia prawidłowych merytorycznie rozstrzygnięć w tych postępowaniach.
- Nadzoruje prowadzenie bieżącej korespondencji w celu zapewnienia terminowej realizacji zadań oraz przygotowuje wystąpienia do organów samorządowych i państwowych, w tym z wnioskami o ukaranie czynów karalnych określonych w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, w celu realizacji przepisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe architektura, budownictwo, prawo, historia sztuki, ochrona dóbr kulturydoświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze ochrony zabytków
- Znajomość i umiejętność stosowania przepisów ustaw: o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami wraz z aktami wykonawczymi; KPA; prawo budowlane; o egzekucji w administracji; o kontroli w administracji rządowej; o służbie cywilnej.
- Znajomość standardów kontroli w administracji.
- Znajomość zarządzenia w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad etyki korpusu służby cywilnej.
- Umiejętność zarządzania zasobami.
- Umiejętność prowadzenia negocjacji.
- Umiejętność myślenia strategicznego i planowania.
- Biegła obsługa komputera w zakresie MS Office i urządzeń biurowych.
- W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe