Inspektor ochrony zabytków

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie
Koszalin
specjalista (mid)
praca stacjonarna
4 dni temu
Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Koszalin
Ogłoszenie o naborze Nr 139654

Warunki pracy

·        Praca w środowisku biurowym, w Siedzibie WUOZ w Koszalinie i w terenie, liczne wyjazdy służbowe praca przy monitorze ekranowym pow. 4 godzin dziennie.

·        Stanowisko pracy wyposażone jest w komputer, drukarkę, telefon stacjonarny

·        Stanowisko pracy znajduje się na 1 piętrze, wejście dla osób niepełnosprawnych od podwórza, urządzenia higieniczno-sanitarne na każdej kondygnacji.

·        Liczne bezpośrednie kontakty telefoniczne i mailowe, bezpośredni kontakt z klientem, z właścicielami zabytków, z pracownikami urzędów administracji samorządowej i innymi.

Zakres zadań

  • • Prowadzenie postępowań i przygotowywanie do akceptacji przez ZWKZ projektów decyzji, postanowień i zaświadczeń w sprawach ochrony zabytków archeologicznych.
  • • Prowadzenie ewidencji zabytków archeologicznych, opracowywanie wytycznych i opinii konserwatorskich dotyczących zabytków archeologicznych.
  • • Przeprowadzanie kontroli prawidłowości prowadzenia terenowych badań archeologicznych i ich zgodności z wydaną decyzją ZWKZ oraz kontroli stanu zachowania stanowisk archeologicznych.
  • • Opracowywanie zaleceń konserwatorskich do działań przy zabytkach archeologicznych na wniosek właściciela lub z urzędu.
  • • Prowadzenie całokształtu spraw związanych ze znaleziskami oraz współpraca z policją w zakresie przestępczości przeciw zabytkom archeologicznym.
  • • Prowadzenie postępowania w sprawach wydzieleń i podziałów geodezyjnych archeologicznych stanowisk naziemnych i wziemnych.
  • • Wykonywanie innych zadań powierzonych przez ZWKZ i Kierownika Delegatury.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w kierunku archeologia
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • • dobra znajomość KPA, oraz przepisów dotyczących ochrony zabytków, zasad prowadzenia wojewódzkiej ewidencji zabytków archeologicznych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • • bardzo dobra znajomość podstawowego oprogramowania komputerowego (WORD, EXCEL, ACCESS)
  • • prawo jazdy kat. B
  • • mile widziane doświadczenie w administracji publicznej 6 miesięczne doświadczenie w pracy przy zabytkach w tym zwłaszcza archeologicznych w instytucjach kultury lub związanych z ochroną zabytków

Dokumenty i oświadczenia niezbędne

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/ nie był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe

Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy• Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów• Kopia dokumentu potwierdzającego posiadania prawo jazdy kat. B

Termin i miejsce składania dokumentów

Dokumenty należy złożyć do: 2024-07-16 Decyduje data:wpływu oferty do urzędu Miejsce składania dokumentów:

W formie papierowej w zamkniętej kopercie na adres:
KOSZALIN
ul. Zwycięstwa 125
75-602 Koszalin

Dokumenty należy złożyć do 16 lipca 2024 r.
Decyduje data: data wpływu do urzędu.
Aplikując, oświadczasz, że znana Ci jest treść informacji na temat przetwarzania danych osobowych w naborze

Dane osobowe - klauzula informacyjna:

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Urząd informuje, iż:

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie,70-502 Szczecin, ul. Wały Chrobrego 4

2) Kontakt do inspektora ochrony danych: e-mail – justynapiecuch70@wp.pl.

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b - ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 5 lat licząc od początku roku następującego po roku, w którym została wykonana umowa

5) posiada Pani/Pan prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych,

6) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

7) podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do zawarcia umowy i jej realizacji, a konsekwencją ich niepodania jest brak możliwości zawarcia umowy i jej realizacji

8) Pana/Pani dane nie będą poddane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu)

9) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby upoważnione przez Administratora oraz podmioty, którym Administrator udostępni dane osobowe na podstawie przepisów prawa