Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy jest publiczną placówką służby zdrowia, udzielającą świadczenia medyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Naszym celem jest realizacja zadań dydaktycznych i badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia. Stanowimy bazę dydaktyczną dla studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Co nas wyróżnia?
Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy jest regionalną jednostką opieki zdrowotnej oddaną poprawie stanu zdrowia mieszkańców regionu i kraju poprzez:
- kompleksowe diagnozowanie i leczenie wspierane innowacjami
- kształcenie i wychowywanie kadry medycznej
- prowadzenie wielozakresowych badań, służących poprawie skuteczności diagnozowania i leczenia
- promowanie zdrowego trybu życia
Naszym priorytetem jest realizacja projektów badawczych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia, a misję dydaktyczną realizujemy w oparciu o najlepszych lekarzy specjalistów oraz najnowocześniejsze metody nauczania. Są tu hospitalizowane przypadki z medycznego punktu widzenia najtrudniejsze, wymagające wysokospecjalistycznej wiedzy i znakomitego sprzętu. Oprócz realizacji wysokospecjalistycznych procedur medycznych, naszym zadaniem – jako szpitala uniwersyteckiego jest również kształcenie przed i podyplomowe kadry medycznej, a także działalność naukowa i badawcza, która ma na celu rozwój medycyny oraz poprawę jakości leczenia.
- Organizowanie pracy konserwatorów celem zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej, zarówno z sieci energetycznej jak i ze źródeł zasilania awaryjnego we wszystkich obiektach szpitala.
- Sprawowanie kontroli nad przeprowadzaniem okresowych przeglądów sprawności technicznej instalacji oraz urządzeń elektroenergetycznych, oraz nadzór nad usuwaniem awarii na instalacjach i urządzeniach, a w przypadku wystąpienia poważnej awarii wykraczającej poza możliwości sprzętowe działu, zgłaszanie tego faktu przełożonemu.
- Prowadzenie eksploatacji urządzeń i instalacji elektroenergetycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami (w tym dokumentacji eksploatacyjnej) z uwzględnieniem czynności wchodzących w zakres obsługi, konserwacji remontu, montażu i kontrolno-pomiarowym wykonywanych przez podległych pracowników i firmy zewnętrzne.
- Organizowanie prac remontowo-adaptacyjnych w zakresie instalacji elektrycznych.
- Zabezpieczenie pracownikom działu bezpiecznych warunków pracy przy użyciu sprzętu ochronnego i zabezpieczającego z aktualnymi wynikami badań oraz nadzorowanie przestrzegania przepisów BHP i p.poż przy użyciu tego sprzętu.
- Składanie do Działu Logistyki i Zamówień Publicznych zamówień materiałowych i czuwanie nad ich realizacją w celu zabezpieczania materiałowego zapewniającego utrzymanie eksploatacyjne oraz sprawne wykonywanie prac remontowo-adaptacyjnych.
- Sporządzanie harmonogramów czasu pracy (grafików) dla konserwatorów elektryków.
- Kontrolowanie ważności posiadanych aktualne zaświadczeń kwalifikacyjnych w zakresie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych.
- Koordynowanie napraw wszelkiego rodzaju sprzętu AGD.
- Zbieranie i uaktualnianie dokumentacji technicznej dotyczącej instalacji i urządzeń elektroenergetycznych.
- Nadzór nad pracami firm zewnętrznych realizujących roboty elektryczne, montaż lub wymianę urządzeń elektrycznych.
- Nadzór nad realizacją i rozliczanie umów z firmami zewnętrznymi świadczącymi usługi w zakresie robót elektrycznych, montażu lub wymiany urządzeń elektrycznych.
- Przygotowywanie materiałów do postepowań przetargowych (wniosków przetargowych, opisów przedmiotu zamówienia itp.). w zakresie przeglądów instalacji elektrycznych, pomiarów instalacji elektrycznych, montażu lub wymiany urządzeń elektroenergetycznych, robót remontowych w zakresie instalacji elektrycznych.
- Wykonywanie innych poleceń bezpośredniego przełożonego, wynikających z zakresu działania Działu.
Wymagania niezbędne:
- Wykształcenie minimum średnie o kierunku elektrycznym.
- Świadectwa kwalifikacyjne na stanowisku eksploatacji i dozoru – uprawnienia SEP Grupa 1, pkt. 2, 3, 4, 7, 10.
- Znajomość układów elektroenergetycznych oraz umiejętność czytania schematów elektrycznych.
- Znajomość przepisów prawa związanych z realizowanym zakresem czynności.
- Umiejętność pracy w zespole oraz bardzo dobra organizacja pracy.
- Samodzielność w działaniu i umiejętność samodzielnego organizowania czasu pracy.
- Znajomość MS Office (Word, Excel).
Wymagania pożądane:
- Wykształcenie wyższe o kierunku elektrycznym.
- Staż pracy minimum 5 lat na podobnym stanowisku.
- Wiedza i doświadczenia w zakresie technicznej obsługi budynków oraz znajomości prawa budowlanego.
- Znajomość podstaw miernictwa elektronicznego (oscyloskopy, generatory, analizatory, układy pomiarowe itp.).
- Umowę o pracę.
- Szeroki pakiet świadczeń socjalnych.
- Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwijania własnej wiedzy.
- Możliwość uzyskania uprawnień energetycznych SEP w przypadku braku aktualnych uprawnień.