Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor Danych Osobowych

Fundacja GAJUSZ
Łódź
praca stacjonarna
1779 dni temu

Ogłoszenie numer: 2636116, z dnia 2019-09-02

Fundacja Gajusz, działająca od ponad 20 lat na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, jest jedną z największych i najbardziej znanych organizacji pożytku publicznego w województwie łódzkim. Prowadzimy hospicjum domowe, stacjonarne i perinatalne.

Jesteśmy po to, aby Dzieci nie były same.

Od 2016 roku prowadzimy TULI LULI Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny – jest to jeden z dwóch takich ośrodków w kraju, a jedyny na terenie województwa łódzkiego i ościennych. W Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia wsparciem obejmujemy całe rodziny.

Pracują u nas ludzie z misją pomagania, dla których ważne są Dzieci i ich dobro. Każdego roku pomagamy ponad 1500 Dzieciom. A nasz zespół to już ponad 100 osób.

Ze względu na wagę i znaczenie ochrony danych w naszej Fundacji poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Łódź

Opis stanowiska

  • zapewnienie zgodności ochrony danych z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), wytycznymi Grupy Roboczej Art. 29 (Europejskiej Rady Ochrony Danych), krajowymi i branżowymi przepisami z zakresu ochrony danych osobowych,
  • konsultowanie dokumentacji z obszaru ochrony danych osobowych, umów powierzenia danych osobowych, treści klauzul informacyjnych i zgód na powierzenie danych osobowych,
  • udzielanie opinii i rekomendacji dotyczących procesów przetwarzania danych osobowych oraz zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami prawa,
  • współpraca z audytorem ISO oraz w projektach z zakresu ochrony danych osobowych,
  • udzielanie opinii, porad, wyjaśnień i konsultacji prawnych w zakresie ochrony danych osobowych dla poszczególnych zespołów i wsparcie prawne,
  • monitorowanie zmian w regulacjach prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, szczególnie pod kątem działalności organizacji pożytku publicznego i zdrowia.

Wymagania

Na tym stanowisku najważniejsze są dla nas:

  • wiedza z zakresu krajowych i europejskich przepisów o ochronie danych osobowych i praktyk, jak również dogłębna znajomość rozporządzenia ogólnego,
  • doświadczenie zawodowe przy wdrażaniu rozporządzeń oraz przepisów ustaw o ochronie danych osobowych,
  • wykształcenie wyższe prawne lub ukończone kursy z zakresu ochrony danych osobowych,
  • wiedza dotycząca działania organizacji pożytku publicznego i zdrowia będzie dodatkowym atutem.

Będziemy oczekiwali umiejętności budowania zaangażowania i pracy zespołowej – wspólna praca dla dobra Dzieci jest warunkiem koniecznym, aby z powodzeniem pracować w naszej Fundacji.

Oferujemy

  • zaplanowany proces wdrożenia do pracy, wsparcie osób doświadczonych w funkcjonowaniu organizacji pożytku publicznego oraz zdrowia,

  • rozwój zawodowy, a także samodzielność podejmowania decyzji i możliwość działania,

  • stałe warunki współpracy (stała umowa o współpracę),

  • pracę w przyjemnej atmosferze i z naprawdę profesjonalnym zespołem.