Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie
H&S Coordinator / Koordynator ds. BHP i Ochrony Środowiska

Szansa rozwoju zawodowego w firmie Sonoco Poland - Packaging Services
łódzkie
praca stacjonarna
5988 dni temu

Ogłoszenie numer: 41060, z dnia 2008-03-05

Firma Sonoco jest korporacją amerykańską z siedzibą główną w Hartsville. Jesteśmy światowym liderem w branży opakowań. Naszym głównym obszarem działania na świecie jest produkowanie opakowań. Zapewniamy również usługi w dziedzinie pakowania zarówno dla przemysłu jak i odbiorców detalicznych. Współpracujemy z największymi firmami branży FMCG. Zatrudniamy 17.500 osób i obsługujemy klientów w 85 krajach. Dzięki staraniom całego zespołu uruchomienie w 2004 roku Łódzkiego Centrum Pakującego uznano za jeden z najlepszych projektów prowadzonych przez Sonoco i jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy w Łodzi. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, dbając jednocześnie o rozwój naszych pracowników w oparciu o szereg stawianych im wyzwań i możliwość pracy przy nowo wdrażanych projektach. Zmieniamy sposób, w jaki Świat rozumie pakowanie. Aktualnie poszukujemy:

Miejsce pracy: łódzkie

Nr Ref.: HSK/02/08/pr

Opis stanowiska

• Identyfikowanie potencjalnych zagrożeń, proponowanie rozwiązań, wprowadzanie usprawnień i ich standaryzacja. Promowanie prewencyjnego BHP • Opracowywanie i weryfikacja procedur i instrukcji z zakresu BHP i ochrony środowiska zgodnie z korporacyjnymi wymaganiami i regulacjami EU oraz polskiego prawa • Budowanie kultury promującej bezpieczne zachowania • Wdrażanie zarządzania wizualnego "visual management" w zakresie BHP • Szkolenie pracowników z zasad i procedur BHP i ochrony środowiska obowiązujących w firmie • Zapewnianie dostępności adekwatnej informacji o zasadach BHP, ppoż. i ewakuacji dla pracowników firmy i gości • Raportowanie wewnętrzne i korporacyjne • Uczestnictwo w dochodzeniach powypadkowych, koordynacja działań powypadkowych • Nadzór w aspekcie ergonomii stanowisk pracy, przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami nadzoru warunków pracy i środowiska • Nadzorowanie kwestii związanych z ochroną przeciwpożarową, gospodarką odpadami i utylizacją sprzętu elektronicznego

Wymagania

• Wykształcenie wyższe, podyplomowe z zakresu BHP • Uprawnienia specjalisty ds. BHP. Uprawnienia w zakresie ochrony środowiska będą dodatkowym atutem • Doświadczenie zawodowe w firmie produkcyjnej na podobnym stanowisku /specjalisty lub technika BHP • Doświadczenie w bezpośredniej współpracy z pracownikami działów produkcyjnych • Znajomość aktualnych przepisów prawnych dotyczących BHP • Praktyczne doświadczenie w tworzeniu zasad BHP w firmie produkcyjnej • B. dobra znajomość języka angielskiego • B. dobra znajomość obsługi komputera (Word, Excel, PowerPoint)