Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Główny specjalista

Główny specjalista

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
6 dni temu
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 145823

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: praca biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz. 



Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
obiekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, możliwość poruszania się po budynku: windy i drzwi odpowiedniej szerokości, toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, miejsce parkingowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, możliwość technicznego dostosowania stanowiska pracy (pokój, meble biurowe) do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zakres zadań

  • Reprezentuje Polskę w Komitecie Programowym Horyzontu Europa ds. klastra 6 oraz Stałym Komitecie ds. Badań w Rolnictwie (Grupa Sterująca i grupy robocze m.in. Strategiczna Grupa Robocza ds. Biogospodarki). Prowadzi korespondencję z Komisją Europejską, uczestniczy w spotkaniach, opiniuje dokumenty, przygotowuje i przedstawia stanowisko Polski, współpracując w tym zakresie z właściwymi resortami, środowiskiem naukowym i instytutami badawczymi.
  • Prowadzi sprawy związane z obszarem biogospodarki, w tym na poziomie europejskim reprezentuje Polskę w Grupie Przedstawicieli Państw Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Biotechnologicznej Europy Opartej na Obiegu Zamkniętym oraz Europejskim Forum Polityki Biogospodarki. Na poziomie krajowym reprezentuje ministerstwo w Zespole ds. Rozwoju Biogospodarki przy ministrze właściwym ds. rozwoju i w międzyresortowej grupie roboczej BAIMG przy ministrze właściwym ds. rolnictwa – uczestniczy w spotkaniach, opiniuje dokumenty, przygotowuje, uzgadnia i przedstawia stanowisko MNiSW, współpracując w tym zakresie z właściwymi ekspertami.
  • Reprezentuje Polskę w Radzie Zarządzającej Inicjatywy Wspólnego Planowania w obszarze Rolnictwo, bezpieczeństwo żywnościowe i zmiany klimatyczne - uczestniczy w posiedzeniach, opiniuje dokumenty, przygotowuje i przedstawia stanowisko Polski w odniesieniu do planowanych inicjatyw, współpracując w tym zakresie z Krajowym Punktem Kontaktowym NCBR, NCN, właściwymi resortami, środowiskiem naukowym i instytutami badawczymi.
  • Prowadzi sprawy w obszarze dotyczącym rolnictwa, zmian klimatu, bioróżnorodności oraz biogospodarki.
  • Reprezentuje ministerstwo w Komitecie Monitorującym Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz zastępuje reprezentanta ministerstwa w Komitecie Monitorującym Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Uczestniczy w posiedzeniach, opiniuje i uzgadnia dokumenty oraz uchwały przewidziane do rozpatrzenia w ramach prac ww. gremiów.
  • Przygotowuje opinie w procesie Uzgodnień Międzyresortowych w odniesieniu do projektów ustaw i rozporządzeń w obszarze dotyczącym rolnictwa, zmian klimatu, bioróżnorodności oraz biogospodarki.
  • Współpracuje z ekspertami NCBR, w szczególności sekcją KPK, Biurem Współpracy Międzynarodowej i Biurem NCBR w Brukseli oraz Narodowym Centrum Nauki w realizacji zadań 1-3.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Wiedza nt. procesu decyzyjnego UE, funkcjonowania ciał, grup i komitetów roboczych Komisji Europejskiej oraz Rady Unii Europejskiej
  • Rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, negocjowanie, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wiedza nt. zagadnień i inicjatyw dotyczących polityki naukowej RP i UE w zakresie żywności, biogospodarki, bioróżnorodności, rolnictwa, środowiska i zmian klimatu