Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie
Główny Księgowy/Księgowa - US GAAP - Mokotów/Sielce

Michael Page
mazowieckie, Warszawa, Mazowieckie
praca stacjonarna
1801 dni temu
Warszawa, Mazowieckie 35735/001_1573650710

W centrum naszej działalności znajdują się tysiące ludzi, których życie odmieniliśmy znajdując im nową pracę oraz wyjątkowa jakość usług, które świadczymy naszym klientom i kandydatom. Z dumą wyznaczamy standardy na rynku rekrutacyjnym, a dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu połączonemu ze zrozumieniem osobistych motywacji, stwarzamy naszym kandydatom okazję do realizacji pełni ich potencjału.

Niezależnie od tego czy jesteś pracodawcą poszukującym członków swojego zespołu, czy kandydatem, który chce rozwinąć swoją karierę, Michael Page oferuje Ci zespół który zrozumie Twoje potrzeby.

Wraz z Page Executive i Page Outsourcing, Michael Page jest częścią PageGroup. Jesteśmy pewni, że nasza wiedza pomoże Ci osiągnąć Twoje cele – niezależnie od tego czy szukasz pracownika, czy też nowego miejsca pracy.
Skontaktuj się, aby dowiedzieć się więcej.

Dla naszego Klienta, firmy świadczącej usługi montażu urządzeń chłodniczych poszukujemy Kandydatów na stanowisko Głównego Księgowego.

Informacje o kliencie

Naszym Klientem jest firma z kapitałem amerykańskim oraz skali biznesu około 110 mln PLN rocznie. Poszukujemy Kandydatów, którzy będą chcieli dołączyć do małej spółki i prowadzić ich pełną księgowość, raportować swoją prace do Dyrektora finansowego w ramach grupy, który nie jest lokalnie w Polsce.

Opis stanowiska

* Kompleksowe prowadzenie księgowości spółki usługowej według polskich i międzynarodowych przepisów
* Nadzór nad pracą działu księgowości - dwuosobowy zespół
* Nadzór nad pracą zewnętrznego dostawcy usług księgowych
* Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych według ustawy o rachunkowości
* Sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT, podatek u źródła)
* Odpowiedzialność za obsługę kadrowo-płacową spółki
* Reprezentowanie spółki przed organami skarbowymi i audytorami
* Rozliczanie operacji zagranicznych - WDT, WNT, Import, Eksport
* Opracowanie i aktualizacja dokumentacji cen transferowych
* Sporządzanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu (zamknięcia miesiąca)
* Współpraca z Zarządem i innymi działami w zakresie merytorycznego wsparcia w prowadzeniu działalności (m.in. zmiany w prawie podatkowym)
* Nadzór nad raportowaniem do Izby celnej (INTRASTAT), NBP oraz GUS
* Wsparcie merytoryczne przy pracach nad aktualizacja oprogramowania księgowego JD Edwards zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi

Profil kandydata

* Wyższe wykształcenie ekonomiczne (finanse/księgowość)
* Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku
* Doskonała znajomość zagadnień polskiej rachunkowości finansowej i zarządczej
* Znajomości US GAAP - warunek konieczny

* Umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi
* Znajomość systemów klasy ERP
* Bardzo dobre umiejętności analitycznego myślenia oraz syntetycznego przedstawiania zadań i celów działania
* Świadomość kosztowa
* Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pakiety Medyczny Medicover
  • Premia roczna
us gaap, głowny księgowy, chief accountant
Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj
i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.
Dlaczego Michael Page?
  • Kandydat w centrum uwagi
  • Doradztwo i pełne wsparcie
  • Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców