Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Główna księgowa/Główny księgowy w firmie finansowej

ADN Akademia Sp. z o.o. Sp. k.
Warszawa
menedżer
pełny etat
umowa o pracę / kontrakt B2B
praca stacjonarna
112 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

•    Obsługa systemu finansowego funkcjonującego w firmie.
•    Uzgadnianie i analiza sald kont księgi głównej w prowadzonym zakresie.
•    Analizowanie i uzgadnianie sald na kontach.
•    Przygotowywanie danych do sprawozdań, raportów, audytów, zewnętrznych inspekcji kontrolnych.
•    Bilans.
•    Zamknięcie roku wraz z WZA.
•    Księgowanie faktur zakupowych w systemie finansowo-księgowym.
•    Prowadzenia rozliczenia międzyokresowego kosztów.
•    Sprawdzanie otrzymanych dowodów rachunkowych pod względem formalnym i rachunkowym oraz dekretowanie ich zgodnie z obowiązującym planem kont i w sposób określony Ustawą o rachunkowości.
•    Sprawdzanie zgodności spływu otrzymanych dowodów z ustalonymi terminami, monitowanie w komórkach zalegających w przekazywaniu dowodów, sygnalizowanie przełożonemu o opóźnionym spływie dowodów księgowych i zauważanych nieprawidłowościach.
•    Prowadzenie weryfikacji należytej staranności oraz naliczanie podatku u źródła.
•    Sporządzanie sprawozdań GUS w powierzonym zakresie.
•    Prowadzenie ewidencji dla potrzeb podatku akcyzowego.
•    Weryfikacja faktur sprzedaży pod kątem podatku dochodowego oraz podatku VAT.
•    Archiwizacja i zabezpieczanie dokumentów przed dostępem osób nieuprawnionych.

Nasze wymagania

•    Umiejętność obsługi systemów finansowo/księgowych.
•    Dobra znajomość pakietu MS Office, szczególnie Excel.
•    Chęć nauki i rozwoju w Dziale Księgowości.
•    Znajomość ustawy o rachunkowości.
•    Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie ubezpieczeniowej.
•    Bardzo dobra organizacja pracy własnej.
•    Samodzielność.
•    Znajomość j. angielskiego.

To oferujemy

•    Zatrudnienie na umowę o pracę lub B2B.
•    Pracę w systemie jednozmianowym (8:00 – 16:00).
•    Perspektywy rozwoju i realizacji ambicji zawodowych.
•    Interesującą pracę w młodym, dynamicznym zespole oraz międzynarodowe środowisko pracy.
•    Kontakt z językiem angielskim każdego dnia i możliwość rozwoju zawodowego.

Benefity

•    prywatna opieka medyczna
•    elastyczny czas pracy
•    służbowy telefon do użytku prywatnego
•    kawa / herbata

Poznaj

ADN Akademia

Jesteśmy jedną z największych firm szkoleniowych w Polsce. Nasz zespół tworzą doświadczeni menedżerowie najbardziej uznanych firm szkoleniowych i doradczych  działających na polskim oraz międzynarodowym rynku.

Od ponad 16 lat dostarczamy praktyczną wiedzę, oferując szerokie spektrum szkoleń, kursów i studiów w zakresie podatków, rachunkowości, finansów, prawa, a także praktyczne warsztaty z obszarów zarządzania strategicznego czy rozwoju wszelkich kompetencji biznesowych, zawodowych, osobistych i informatycznych.

Inspirujemy do zmian i jesteśmy postrzegani, jako dogodny partner przedsiębiorstw w podnoszeniu ich konkurencyjności i efektywności. Podstawą wszystkich naszych projektów jest profesjonalne badanie potrzeb przedsiębiorstwa i przyszłych uczestników oraz nacisk na praktyczną przydatność prezentowanych rozwiązań. Dzięki temu nasze warsztaty są postrzegane, jako użyteczne i cenne źródło wiedzy. Dają temu wyraz dotychczasowi Klienci, którzy chętnie powracają na nasze zajęcia bez względu na formułę: szkoleń zamkniętych, otwartych, konferencji czy warsztatów.