Zobacz więcej ofert pracy

Front-End Developer

PEARSON FRANK
dolnośląskie
praca stacjonarna
1986 dni temu

Pearson Frank is a niche recruiter specialising in Java, Web, Mobile, & PHP. Our mission is to match our global clients with the top Java programming, Web, Mobile, and PHP developers, and to advise candidates on the right career opportunities in the industry. We work in niche markets that require proactive recruitment strategies where our access to candidates has helped clients across Europe and APAC. From our offices in the UK, Australia, and Singapore we place developers and programmers across the development cycle.

Nr ref.: PFI_05022019_KL

Obowiązki:

  • analiza, projektowanie, rozwój i wsparcie dla aplikacji w różnych środowiskach
  • ścisła współpraca z działem biznesowym
  • dostarczenie innowacyjnych rozwiązań

Wymagania:

  • ponad 3-letnie doświadczenie komercyjne
  • znajomość REACT (koniecznie)
  • znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym

Oferta:

  • umowa o pracę
  • benefity (ptywatna opieka medyczna, karta Multisport, dodatki dla rodziny)
  • możliwość pracy home-office