Zobacz więcej ofert pracy

Etnograf / Etnolog

Muzeum - Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie
Nowogród
5 000 - 6 000 zł brutto/mies.
specjalista (mid) / kierownik/koordynator
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
725 dni temu

Ogłoszenie numer: 7612983, z dnia 2022-10-24

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie jest drugim pod względem wieku muzeum na wolnym powietrzu w Polsce. Został założony w 1927 r. przez Adama Chętnika. Znajdują się tutaj duże obiekty architektury drewnianej (chaty, młyn, kuźnia, olejarnia) i kilkadziesiąt obiektów tzw. małej architektury (bramy, studnie, kapliczki) - niemal wszystko związane z kulturą kurpiowską. Znajdziemy tutaj między innymi chałupę z Baranowa z 1805 roku,  spichlerz z Kadzidła z 1915 r., zabytkową Karczmę z Dylewa i mające ponad 500 lat odżynki drzew bartnych.

Miejsce pracy: Nowogród

Opis stanowiska

  • prowadzenie dokumentacji merytorycznej muzealnej;
  • prowadzenie badań terenowych;
  • opracowania naukowe zbiorów muzealnych;
  • organizacja wystaw i wydarzeń związanych z profilem działania Muzeum

Wymagania

  •  wykształcenie kierunkowe (Etnologia / Antropologia kultury)
  •  znajomość programów do ewidencji i zarządzania zbiorami;
  • obsługa komputera, znajomość podstawowych programów operacyjnych;
  • organizacja pracy;
  •  dyspozycyjność.

Mile widziane prawa jazdy kat. B, znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym, atutem będzie też zainteresowanie kulturą kurpiowską.

Oferujemy

  • Umowa o pracę na pełen etat.
  • Praca w wyjątkowo urokliwym miejscu, w zespole ludzi doświadczonych.
  • Możliwość prowadzenia ciekawej pracy naukowej w regionie o bardzo bogatej kulturze.