Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Dyrektor Finansowy

ARPI Financial Staffing
Warszawa
praca stacjonarna
4815 dni temu

Ogłoszenie numer: 150773, z dnia 2011-06-10

ARPI Financial Staffing jest częścią ARPI Group - norweskiego holdingu, który swoją działalność rozpoczął w Polsce w 2001 roku. W Norwegii i w Polsce obejmuje spółki specjalizujące się w usługach księgowo-finansowych, kadrowych oraz rekrutacji, doradztwie personalnym i zarządzaniu personelem tymczasowym.

Obecnie dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy o profilu usługowym, poszukujemy Kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: DF/04/05/11/Warszawa

Opis stanowiska

  • odpowiedzialność za politykę finansową grupy poprzez zarządzanie jej finansami
  • udział w podejmowaniu kluczowych decyzji finansowych w grupie
  • poszukiwanie rozwiązań zapewniających optymalną rentowność podejmowanych inwestycji
  • kontrolowanie kosztów działalności struktur przedsiębiorstwa względem budżetu (kredyty, należności, płynność etc.)
  • zapewnianie optymalizacji kosztowej funkcjonowania firmy
  • przygotowywanie raportów, zestawień i wszystkich innych informacji na potrzeby zarządów grupy
  • ocenianie ryzyka finansowego inwestycji, transakcji, lokat
  • sterowanie płynnością finansową
  • odpowiedzialność za ocenę sytuacji finansowej spółek w grupie
  • kontakty z zewnętrznymi instytucjami finansowymi
  • analizowanie kondycji finansowej oraz ogólnej sytuacji ekonomicznej
  • wspieranie decyzji finansowych
  • nadzorowanie pracy działu finansowo-księgowego

Wymagania

  • wykształcenie wyższe w obszarze finansów lub ekonomii
  • co najmniej 5 letnie doświadczenie na stanowisku Dyrektora Finansowego
  • wiedza i doświadczenie za zakresu pozyskiwania funduszy inwestycyjnych UE
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem)
  • mile widzialne doświadczenie wyniesione z firmy w fazie rozwoju, rozpoczynającej działalność na rynku polskim
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w branży budowlanej
  • gruntowna wiedza z zakresu nowoczesnych metod zarządzania finansami przedsiębiorstwa
  • bardzo dobra orientacja na rynku usług finansowych
  • umiejętność ogólnego uwzględniania różnorodnych aspektów związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem
  • umiejętność podejmowania decyzji i ich racjonalnego uzasadniania
  • wysoka motywacja do pracy na rzecz firmy, zaangażowanie i otwartość
  • doświadczenie i umiejętność zarządzania zespołem

Oferujemy

  • bardzo dobre warunki i narzędzia pracy
  • duży zakres samodzielności i odpowiedzialności