Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Dolnośląskie
Dyrektor Finansowy

PANEK S.A.
dolnośląskie, Lubin
praca stacjonarna
4902 dni temu

Ogłoszenie numer: 146936, z dnia 2011-05-18

PANEK S.A.

PANEK S.A. - jest jedną z największych firm zajmujących się wynajmem krótko- i długoterminowym w Polsce. Jesteśmy obecni w 38 największych miastach naszego kraju.
Poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: dolnośląskie, Lubin

Opis stanowiska

  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy
  • nadzór nad przygotowywaniem (skonsolidowanych) sprawozdań oraz raportów
  • nadzór i kontrola realizacji budżetu oraz długoterminowych planów finansowych
  • odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej
  • odpowiedzialność za optymalizację podatkową, która obejmuje: odpowiedzialność za płynność oraz zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych
  • odpowiedzialność za kontakty i współpracę z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi
  • nadzór pracy działów finansowo - księgowego, controllingu oraz niekiedy audytu wewnętrznego
  • polityka zatrudniania, zarządzania, motywowania i rozwoju pracowników w podległych działach

Wymagania

  • kilkuletnie doświadczenie na wysokim stanowisku w dziale finansowym firmy o znaczących wynikach finansowych,
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne - finanse, pożądane dodatkowo studia podyplomowe, np. MBA, często wymagany dyplom ACCA,
  • gruntowna wiedza z zakresu nowoczesnych metod zarządzania finansami przedsiębiorstwa,
  • bardzo dobra znajomość zachodnich systemów raportowania, np. US lub UK GAAP,
  • bardzo dobra znajomość zagadnień księgowych i podatkowych,
  • bardzo dobra znajomość nowoczesnych aplikacji księgowo-finansowych,
  • bardzo dobra znajomość regulacji prawnych i podatkowych w kraju i za granicą - gdzie znajdują się placówki firmy,
  • bardzo dobra orientacja w trendach na rynku finansowym, znajomość usług i produktów finansowych oferowanych przez banki, funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, firm leasingowych i innych instytucji finansowych,
  • orientacja w sytuacji giełdowej,
  • znajomość rynku walutowego, aktualnych tendencji w kursach walut.
  • praktyczna wiedza w zakresie wdrażania i eksploatacji systemów klasy ERP, ze szczególnym uwzględnieniem SAP R/3,

Oferujemy

  • pracę w młodym zespole profesjonalistów w firmie o stabilnej pozycji na rynku;
  • możliwość rozwoju zawodowego;
  • atrakcyjne warunki zatrudnienia;
  • niezbędne narzędzia pracy