Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Dolnośląskie Wrocław
Dyrektor Finansowy / Główny Księgowy

IPK sp. z o.o.
Wrocław, okolice Wrocławia
praca stacjonarna
4804 dni temu

IPK Sp. z o. o. działa na rynku doradztwa personalnego od 1991 roku. Aktualnie dla naszego Klienta, firmy produkcyjnej z długimi tradycjami, poszukujemy osoby na stanowisko:

Nr ref.: DF-GK_MS/07/11/praca

Miejsce pracy: okolice Wrocławia

Opis stanowiska:
  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej oraz dbanie o wizerunek finansowy przedsiębiorstwa;
  • nadzór nad bieżącymi wpływami i wydatkami firmy – w tym odpowiedzialność za płynność finansową oraz optymalizację wysokości kapitału pracującego;
  • kontrola prawidłowej i terminowej realizacji operacji księgowych, deklaracji podatkowych oraz sprawozdań finansowych – w tym nadzór pracy Działu Księgowości;
  • zapewnienie dopływu kapitału zewnętrznego – właściwy dobór źródeł finansowania pod kątem minimalizacji kosztów  oraz korzystne lokowanie nadwyżek powstałych dzięki generowanych zyskom;
  • odpowiedzialność za optymalizację podatkową – w tym zabezpieczenie ryzyka kursowego;
  • nadzór i przygotowanie raportów zarządczych dla Zarządu i Kierowników – w tym nadzór nad pracą Kontrolera Produkcji;
  • nadzór przy ustalaniu oraz kontrola realizacji budżetów wydziałowych oraz kosztów rodzajowych.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, pożądane dodatkowo studia podyplomowe;
  • kwalifikacje ACCA (uczestnictwo w kursach), kwalifikacje biegłego rewidenta – dodatkowy atut;
  • minimum 4 lata na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej;
  • doświadczenie w pracy z systemem klasy ERP i opartym na nim systemie raportowania (najlepiej MS Axapta Dynamics 2009);
  • gruntowna wiedza z zakresu nowoczesnych metod zarządzania finansami przedsiębiorstwa, księgowości i rachunkowości, w tym rachunkowości zarządczej;
  • bardzo dobra znajomość regulacji prawnych i podatkowych, zagadnień księgowych;
  • bardzo dobra orientacja w trendach na rynku finansowym, znajomość usług i produktów finansowych oferowanych przez instytucje finansowe;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację oraz poruszanie się w terminologii finansowej;
  • uporządkowanie, samodzielność;
  • wysokie zdolności interpersonalne.

IPK Sp. z o.o.
ul. Reja 13/15,
81-874 Sopot

Biuro IPK Sp. z o.o.
w Warszawie

ul. Mariensztat 8,
00-302 Warszawa

we Wrocławiu

ul. Podwale 62,
50-010 Wrocław

w Poznaniu

ul. Janickiego 20b/45,
60-542 Poznań

Nadesłanych ofert nie zwracamy. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty. Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z 29.08.97r. o ochronie danych osobowych, DZ.U. nr 133, poz.833)". Nr rej.: 656