Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Dyrektor ds. Oceny Ryzyka Warszawa
Dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem

VietinBank
Warszawa
praca stacjonarna
4524 dni temu

Vietnam JOINT STOCK COMMERCIAL bank for Industry and trade

Założony w 1988 roku VietinBank jest jednym z największych banków komercyjnych w Wietnamie biorąc pod uwagę zarówno wielkość aktywów jak i udział w rynku w sektorze bankowym. W Wietnamie VietinBank dysponuje ekspansywnę sieć obejmującą wszystkie 63 prowincje kraju, na którą składa się ponad 160 oddziałów, liczne spółki zależne i jednostki biznesowe oraz blisko 1000 biur transakcyjnych. 6 września 2011 roku, we Frankfurcie, VietinBank oficjalnie otworzył swój pierwszy zagraniczny oddział i stał się pierwszym wietnamskim bankiem operującym na rynku europejskim. 9 lutego tego roku, w Laosie, otwarty został drugi zagraniczny oddział banku. W 2012 roku VietinBank otworzy kolejne oddziały: w Berlinie – w marcu oraz w Wielkiej Brytanii, Polsce i Czechach w III kwartale.

W związku z planowanym dynamicznym rozwojem VietinBank poszukuje wysokiej klasy menedżerów na najwyższe i średnie szczeble zarządzania w swoich czterech oddziałach: w Berlinie, Wielkiej Brytanii, Polsce i Czechach.

Miejsce pracy: Warszawa
Kod stanowiska: PPHRM

OPIS STANOWISKA:
  • Zarządzanie i rozwijanie planu biznesowego Departamentu Zarządzania Ryzykiem;
  • Konsultacja działań z Dyrektorem Banku w celu opracowania i wdrożenia polityki kredytowej zgodnie z lokalnym i wietnamskim prawem;
  • Akceptowanie decyzji kredytowych;
  • Nadzorowanie procesów i procedur kredytowych w zgodności w regulacjami VietinBanku;
  • Zarządzanie, analizowanie i odzyskiwanie NPL;
  • Dokonywanie odpisów;
  • Konsultacja działań z Dyrektorem Banku w celu wypracowania dokumentów, procedur i polityki zarządzania ryzykiem;
  • Przygotowanie regularnych lub doraźnych sprawozdań na temat jakości udzielonych kredytów w Polsce i zarządzania ryzykiem na wniosek Zarządu VietinBank;
  • Wdrożenie odpowiednich regulaminów zarządzania ryzykiem operacyjnym, polityki przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania finansowania terroryzmu, zgodnie z prawem wietnamskim i lokalnym.
WYMAGANIA:
  • Tytuł magistra lub wyższy uzyskany w jednym ze znanych uniwersytetów, na kierunkach: finanse-bankowość, księgowość i audyt, ekonomia;
  • Co najmniej 10 lat doświadczenia w bankach, instytucjach finansowych, funduszach inwestycyjnych w Europie;
  • Biegła znajomość języka angielskiego i miejscowego;
  • Umiejętność jednoczesnej pracy z materiałami w języku angielskim i miejscowym;
  • Dobra znajomość produktów bankowych, rynku bankowego i finansowego w danym kraju i w Europie;
  • Rozwinięte umiejętności zarządzania, pracy zespołowej i rozwiązywania problemów;
  • Aktywność i kreatywność;
  • Umiejętność pracy pod wysoką presją;
  • Posiadanie międzynarodowych certyfikatów i dyplomów w zakresie zarządzania inwestycjami, finansami lub rachunkowości i audytu będzie dodatkowym atutem.
OFERUJEMY:
  • Konkurencyjne, negocjowane wynagrodzenie (w zależności od umiejętności, doświadczenia i zaangażowania);
  • Inne świadczenia zgodnie z polityką wynagrodzeń i regulacjami Banku;
  • Wysoką szansę awansu, dobre warunki pracy rozwoju kariery zawodowej;
  • Aktywne i profesjonalne środowisko pracy.
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2002 nr 101, poz. 926)