Gdański Uniwersytet Medyczny
poszukuje kandydata na stanowisko
Kandydat spełniający wymagania weźmie udział w realizacji projektu badawczego finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach konkursu SONATA 18, UMO-2022/47/D/NZ3/02613, pt. „Receptor EBI2 jako nowy target terapii naprawczej mieliny w stwardnieniu rozsianym”, kierowanego przez dr hab. Aleksandrę Rutkowską
Opis projektu dostępny na stronie NCN: https://ncn.gov.pl/sites/default/files/listy-rankingowe/2022-09-15-opu8jisl/streszczenia/577153-pl.pdf
- student/doktorant będzie odpowiedzialny za hodowlę komórkową i tkankową, planowanie i realizację eksperymentów, wykonywanie różnych analiz biochemicznych, analizę danych badawczych, wizualizację wyników i komunikację, pisanie publikacji, promocję projektu badawczego na konferencjach naukowych, lekturze artykułów naukowych związanych z projektem badawczym i wielu innych doraźnych zadaniach badawczych.
- planowanie i wykonywanie doświadczeń z pierwotnymi komórkami mózgowymi takimi jak np. progenitory oligodendrocytów, astrocyty czy mikroglej oraz z organotypowymi skrawkami móżdżku.
- płynna znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne porozumiewanie się oraz korzystanie z literatury naukowej,
- silna motywacja do pracy naukowej, pasja do pracy badawczej,
- silnych umiejętności pracy zespołowej,
- umiejętność samodzielnej pracy badawczej oraz opracowywania i analizowania wyników, rzetelność, skrupulatność, pracowitość i odpowiedzialność za powierzone prace,
- otwartego umysłu i chęci do nauki i rozwoju kompetencji wiedzy,
- student (magistrant lub doktorant) następujących dziedzin nauk o życiu: neuronaukę, biologia, biologia molekularna, biotechnologia, biologia komórki, biochemia, biologia medyczna, medycyna i podobne.
- umowę stypendium,
- prace w dynamicznym zespole badawczym,
- możliwość podnoszenia kompetencji w ramach obejmowanego stanowiska,
- pracę w jedynej uczelni medycznej posiadającej status uczelni badawczej.
FORMALNE KRYTERIA APLIKOWANIA:
Stypendysta zostanie zatrudniony zgodnie z dokumentacją dostępną w ogłoszeniu o konkursie SONATA 18 - https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata18
Stypendium naukowe NCN może być przyznane osobie, która w chwili rozpoczęcia przez nią realizacji zadań w projekcie badawczym spełnia którekolwiek z poniższych kryteriów:
- jest studentem studiów: pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w uczelniach na terytorium Polski;
- jest uczestnikiem studiów doktoranckich;
- jest doktorantem w szkole doktorskiej
Stypendium naukowe NCN można pobierać, jeżeli przez cały okres realizacji zadań w projekcie badawczym stypendysta spełnia którekolwiek z powyższych kryteriów.
Stypendysta, który przestaje spełniać kryterium, na podstawie którego przyznano mu stypendium naukowe NCN, i który nie spełnia żadnego z pozostałych kryteriów, może pobierać stypendium naukowe NCN przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy.
Stypendium naukowe NCN można łączyć z innymi stypendiami oraz wynagrodzeniami finansowanymi ze środków NCN przyznanymi w ramach więcej niż jednego projektu badawczego z tym, że łączna kwota pobieranych stypendiów i wynagrodzeń nie może przekroczyć 5000 zł miesięcznie.
Poznaj
GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
Gdański Uniwersytet Medyczny to nie tylko najlepsza uczelnia medyczna w Polsce, która plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich uczelni państwowych (6 miejsce).
Gdański Uniwersytet Medyczny to złożona organizacja, o długiej tradycji, wielu osiągnięciach i ogromnych możliwościach.
Obok wypełniania zadań dydaktycznych i badawczych, pełni również rolę organu założycielskiego dla czterech podmiotów leczniczych. Publikacje naukowców GUMed są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach (wysoki Impact Factor).
Gdański Uniwersytet Medyczny to ośrodek akademicki, który stawia na praktyczne nauczanie zawodu w oparciu o nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną – posiadamy m.in. nowoczesne pracownie multimedialne wykorzystujące druk 3D i zakłady symulacji.
W ciągu 75 lat bogatej historii pracownicy Uczelni i Szpitali wspólnie przyczynili się do utworzenia unikatowych jednostek w skali kraju m.in. Centrum Udarowego czy Centrum Medycyny Translacyjnej.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest miejscem styku wielu kultur dzięki realizowanym studiom anglojęzycznym (English Division) i nawiązywanej współpracy z zagranicznymi partnerami, w tym uczelniami.
Gdański Uniwersytet Medyczny jest organizacją, która odważnie patrzy w przyszłość i stawia sobie wiele ambitnych celów. Uczelnia podejmuje wysiłek, by wzmocnić synergię dydaktyki, nauki oraz profesjonalnego zarządzania.