Praca.pl Praca Lubelskie Specjalista ds. Finansowania Projektów Lubelskie
Członek zespołu wdrażającego projekty/granty finansowane ze środków zewnętrznych

Uniwersytet Medyczny w Lublinie
lubelskie, Lublin
praca stacjonarna
1360 dni temu

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ogłasza nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Lublin
Główne zadania:
  • Inicjowanie procesów wdrożeniowych w projektach pod względem terminowości i ich zgodności z wnioskiem o dofinansowanie oraz przepisami wewnętrznymi.
  • Opracowywanie dokumentów wewnątrzprojektowych w zakresie sprawozdawczości z realizacji projektów (kontrakty, zobowiązania uczestników projektu, informacje o ewentualnych nieprawidłowościach itp.), harmonogramu pracy kadry merytorycznej, procedur do zamówień publicznych itp.
  • Współpraca z pracownikami dydaktycznymi, naukowymi oraz kadrą administracyjną Uczelni.
  • Współpraca z innymi członkami zespołów wdrażających projekt.
  • Współpraca z wykonawcami (m.in. przygotowywanie dokumentów niezbędnych do wyłonienia wykonawców zgodnie z zasadą konkurencyjności, przeprowadzanie procedur wyboru wykonawców dla dostaw i usług o wartości szacunkowej poniżej 30 000 euro, przygotowywanie umów, protokołów odbioru, weryfikacja i opisywanie dokumentów finansowych).
  • Bieżąca kontrola postępu rzeczowo-finansowego projektów.
  • Przygotowywanie projektów umów z wykonawcami poszczególnych zadań.
  • Obsługa administracyjno -organizacyjna szkoleń/kursów/zajęć organizowanych w ramach projektów, prowadzenie dokumentacji, przygotowywanie materiałów, archiwizacja dokumentacji, zbieranie i monitoring danych uczestników projektów zgodnie z dokumentami projektowymi i wytycznymi
  • Prowadzenie dokumentacji projektu w elektronicznych systemach sprawozdawczych i bazie konkurencyjności.
  • Sporządzanie, dbanie o kompletność, poprawność i właściwe oznakowanie dokumentacji projektowej
  • Kontakty z instytucjami zewnętrznymi w trakcie realizacji projektu.
  • Tworzenie i uzgadnianie raportów o stanie realizacji zakresu rzeczowego.
  • Nadzór nad osiąganiem wskaźników oraz kontrola bieżąca zadań projektowych.
Wymagania obligatoryjne:
  • Wykształcenie wyższe.
  • Staż pracy – minimum 2-letnie doświadczenie związane z realizacją i rozliczaniem projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych (np. NCBiR, MNiSW, NCN, NAWA, MZ, Fundusz Wyszehradzki, Fundusze Norweskie, Horyzont 2020,  programy współpracy transgranicznej).
  • Znajomość Ustawy Prawo Zamówień Publicznych i umiejętność jej zastosowania w praktyce.
  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość zasad, wytycznych i przepisów prawa zawiązanych
  • z realizacją projektów w ramach programów operacyjnych (w szczególności PO WER).
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.
Wymagania dodatkowe (preferowane):
  • Doświadczenie zawodowe uzyskane we wdrażaniu projektów/grantów finansowanych ze środków strukturalnych lub krajowych na uczelni wyższej.
  • Wiedza i umiejętności z zakresu zarządzania projektami (potwierdzony udział w kursach/studiach
  • z zakresu realizacji/zarządzania projektami).
  • Znajomość Centralnego Systemu Teleinformatycznego (SL2014).
  • Umiejętność myślenia analitycznego.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Wysoki poziom zaangażowania w realizowane zadania.
  • Samodzielność, dokładność, bardzo dobra organizacja pracy.
Oferujemy:
  • Interesującą pracę w instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Możliwość doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy w doświadczonym zespole realizującym projekty oraz granty z różnych źródeł finansowania.
  • Szeroki pakiet socjalny.