Asystent konserwatorski

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Oświęcim
specjalista junior / mid / senior
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
6 dni temu

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

ogłasza nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Oświęcim
Nr ref.: PMAB.Kad.1100.102.2024.LS
Zakres obowiązków:
  • realizacja zadań konserwatorskich związanych z projektem konserwacji murowanych baraków mieszkalnych na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau,
  • udział we wdrożeniu metodologii BIM (modelowanie informacji o budynku),
  • opracowanie i aktualizacja bazy danych z działań konserwatorskich w ramach wdrożenia systemu zarządzania danymi,
  • wykonywanie dokumentacji konserwatorskich na podstawie schematu dokumentacji prac konserwatorskich i restauratorskich,
  • wykonywanie programów prac konserwatorskich oraz kosztorysów i harmonogramów prac konserwatorskich,
  • kontrola stanu zachowania obiektów,
  • wykonywanie prac konserwatorskich, zgodnie ze sztuką konserwatorską,
  • prowadzenie badań dotyczących stanu zachowania obiektów oraz ich budowy technologicznej,
  • konsultacje w zakresie ekspertyz, inwentaryzacji i badań niezbędnych dla prawidłowego zaplanowania i realizacji prac,
  • nadzór nad pracami konserwatorskimi i pracami badawczymi,
  • przygotowanie obiektów do magazynowania i transportu,
  • udział w przygotowaniu umów z wykonawcami - w części merytorycznej,
  • nadzór nad prawidłową realizacją umów, kontakty i współpraca z wykonawcami,
  • nadzór pracy firm zewnętrznych, kontrola jakości pracy,
  • merytoryczny udział w przeprowadzaniu postępowania o udzielenie zamówień publicznych związanych z realizowanymi zadaniami,
  • opracowanie raportów i sprawozdań dotyczących powierzonych zadań oraz materiałów na potrzeby promocji tych zadań
  • współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Muzeum w celu realizacji powierzonych zadań.
Wymagania kwalifikacyjne:
  • wykształcenie wyższe w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków,
  • doświadczenie w zakresie konserwacji: cegły, kamienia, zabytkowych tynków lub malowideł ściennych o zróżnicowanej budowie technologicznej lub doświadczenie w zakresie konserwacji drewnianych elementów architektonicznych i konstrukcyjnych,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • odpowiedzialność, obowiązkowość, dobre zdolności komunikacyjne,
  • biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dot. cudzoziemców).

Umowa o pracę na czas określony poprzedzona okresem próbnym

Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu

Termin i miejsce składania ofert:

Życiorys wraz z listem motywacyjnym należy przesłać za pomocą przycisku aplikowania.

Osoba do kontaktu: Katarzyna Petka-Opiała, pod numerem telefonu znajdującym się pod przyciskiem.

Termin składania ofert: od 25.06.2024 r. do momentu skutecznego zakończenia naboru.

Każda złożona aplikacja musi zawierać poniższą klauzulę:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych dla celów prowadzenia tej i kolejnych rekrutacji w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w  sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), oraz Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 poz. 1781 t.j.  póz. zm.)

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

INFORMACJA OGÓLNA
dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów na wolne miejsca pracy
w Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w  sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), zwanego dalej „RODO”, informuję, że:
  • Administratorem Pana/i danych osobowych jest Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu z siedzibą przy ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-600 Oświęcim, NIP 549-000-55-49, Regon 000276015 (zwane dalej Muzeum);
  • Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
  • W Muzeum powołany został Inspektor Ochrony Danych, adres e-mail: iod@auschwitz.org, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-600 Oświęcim;
  • Pana/i dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzonej rekrutacji na wolne miejsca pracy, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt c Rozporządzenia RODO i Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1465 z późniejszymi zmianami),
  • Dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom;
  • Muzeum nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
  • Pana/i dane osobowe będą przetwarzane przez okres trwania procesu rekrutacji na wolne miejsce pracy i do 6 miesięcy po jej zakończeniu, a po jego upływie przez okres niezbędny do wypełnienia obowiązku prawnego przez Muzeum wynikającego z przepisów kancelaryjno-archiwalnych.
  • W związku z przetwarzaniem przez Muzeum danych osobowych przysługuje Państwu:
    • prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich poprawiania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w tym profilowania,
    • prawo do cofnięcia zgody w przypadku, gdy Muzeum będzie przetwarzało Państwa dane osobowe w oparciu o zgodę, w dowolnym momencie i w dowolny sposób, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznacie Państwo, że przetwarzanie danych osobowych narusza zapisy Rozporządzenia (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  • Ma Pan/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Pana/i dotyczących, naruszałoby przepisy ogólnego Rozporządzenia RODO z dnia 27 kwietnia 2016 r.,
  • Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i wynika z art. 221 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1465 z późniejszymi zmianami);  ich nieprzekazanie spowoduje niemożność udziału w procesie rekrutacji
  • Przetwarzanie danych w Muzeum odbywa się również na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) „RODO” - pisemnej zgody pracownika. Ma Pan/i prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Muzeum nie profiluje danych osobowych kandydatów na wolne miejsca pracy.
W sprawach nieuregulowanych w “RODO” zastosowanie ma Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 poz. 1781 t.j.  póz. zm.)
?  Co oznacza „Aplikuj szybko”?
„Aplikuj szybko” oznacza, że jednym kliknięciem zaaplikujesz na ogłoszenie. Pracodawca otrzyma CV użyte przez Ciebie przy wcześniejszym aplikowaniu lub ostatni dodany przez Ciebie plik w Moje CV. Aby skorzystać z funkcji “Aplikuj szybko” musisz być zalogowany.

Poznaj

ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-600 Oświęcim