Zobacz więcej ofert pracy

Asystent konserwatorski

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Oświęcim
specjalista junior / mid / asystent
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
826 dni temu

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

ogłasza nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Oświęcim
Nr ref.: PMAB.Kad.1100.98.AG
Zakres obowiązków:
  • samodzielne prowadzenie powierzonych projektów,
  • wykonywanie prac konserwatorskich na obiektach, zgodnie ze sztuką konserwatorską,,
  • planowanie prac, wykonywanie i aktualizacja harmonogramów,
  • opracowanie i wdrażanie rozwiązań konserwatorskich,
  • nadzór nad prawidłową realizacją umów, kontakty i współpraca z wykonawcami
  • nadzór pracy firm zewnętrznych: kontrola zakresu, jakości pracy
  • sporządzanie, weryfikacja programów prac konserwatorskich
  • wykonywanie dokumentacji konserwatorskich na podstawie schematu dokumentacji prac konserwatorskich i restauratorskich publikowanego na stronie www Narodowego Instytutu Dziedzictwa,
  • weryfikacja dokumentacji technicznej (kompletność, poprawność i jakość dokumentacji)
  • kontrola stanu zachowania oraz warunków przechowywania obiektów,
  • prowadzenie badań dotyczących stanu zachowania obiektów,
  • identyfikacja materiałów, z których wykonane są obiekty,
  • merytoryczny nadzór nad przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówień publicznych związanych z realizowanymi zadaniami,
  • realizacja procedur poniżej 130 tys. zł, zgodnie z Regulaminem udzielania zamówień publicznych w Państwowym Muzeum Auschwitz–Birkenau w Oświęcimiu
  • konsultacje w zakresie ekspertyz i badań niezbędnych dla prawidłowego zaplanowania i realizacji prac,
  • pozyskanie koniecznych decyzji administracyjnych, korespondencja z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
  • terminowa realizacja powierzonych zadań, projektów
  • koordynacja działań związanych z przygotowaniem prac, dokumentacji i badań konserwatorskich
  • profilaktyka konserwatorska,
  • prowadzenie dokumentacji fotograficznej i opisowej powierzonych zadań,
  • opracowanie raportów i sprawozdań dotyczących powierzonych zadań oraz materiałów na potrzeby sprawozdawczości i promocji tych zadań,
  • współpracę z innymi komórkami organizacyjnymi Muzeum w realizacji powierzonych zadań,
  • udział w konferencjach i szkoleniach,
  • wykonywanie innych poleceń przełożonego.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe: absolwent kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, specjalność: konserwacja rzeźby lub konserwacja i restauracja rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych lub konserwacja malarstwa;
  • biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dot. cudzoziemców)
  • prawo jazdy kat.B
  • doświadczenie w pracy w obiektach zabytkowych
  • odpowiedzialność i obowiązkowość, dyspozycyjność, komunikatywność

Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu

Umowa o pracę na czas określony poprzedzoną 3 miesięcznym okresem próbnym