Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Asystent Osoby Niepełnosprawnej Warszawa
Asystent – Doradca osoby niepełnosprawnej

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi
Warszawa
praca stacjonarna
2361 dni temu

Ogłoszenie numer: 1913376, z dnia 2018-02-08

O nas:

Ośrodek Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami PARTNERZY prowadzony przez Stowarzyszenie OTWARTE DRZWI w Warszawie ogłasza nabór na stanowisko pracy:

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Indywidualne wsparcie dorosłych osób z niepełnosprawnościami w realizacji różnych zadań i ról życiowych.
  • Indywidualne doradztwo i poradnictwo wobec osób z niepełnosprawnościami.
  • Asystowanie osobom z niepełnosprawnością w wizytach lekarskich, załatwianiu spraw urzędowych i formalnych, ze szczególnym uwzględnieniem socjalnych i bytowych.
  • Wspieranie procesu adaptacji uczestników Ośrodka w początkowym okresie ich udziału w Ośrodku.
  • Wspieranie osób z niepełnosprawnością w zwiększaniu ich samodzielności i niezależności życiowej (również na terenie domu rodzinnego, czy miejsca pracy).
  • Zapoznawanie osób z niepełnosprawnością z przysługującymi jej prawami i obowiązkami oraz pomaga w ich realizacji.
  • Za zgodą osoby z niepełnosprawnością współpraca z jej rodziną i innymi członkami najbliższego środowiska.
  • Współpraca z realizatorami innych form wsparcia oraz aktywizacji społecznej i zawodowej uczestników Ośrodka oraz realizacja tych działań (w zależności od ustaleń Rady Programowej Ośrodka).
  • Opracowywanie i prowadzenie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi wymogami formalnymi i merytorycznymi.

Wymagania

  • Doświadczenie w pracy socjalnej, asystenckiej i doradczej z dorosłymi osobami z niepełnosprawnościami - będzie dużym atutem.
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: praca socjalna, psychologia, socjologia, pedagogika lub pokrewne - będzie dużym atutem.
  • Umiejętność organizacji pracy własnej, inicjatywa w działaniu.
  • Duża samodzielność w pracy oraz dyspozycyjność (oferujemy pracę na pełen etat, ale godziny pracy mogą być uzależnione od rodzaju i charakteru zadań – śr. 8 godzin dziennie pomiędzy 8 a 18 zgodnie z ustalanym grafikiem).
  • Wysoki poziom zaangażowania oraz chęć rozwoju zawodowego w strukturach organizacji pozarządowej.
  • Umiejętność obsługi komputera (pakiet Microsoft Office, ze szczególnym uwzględnieniem Word, Excel, Power Point) oraz swoboda w obsłudze Internetu.
  • Praktyczna znajomość przepisów prawnych dot. osób z niepełnosprawnością.

Oferujemy

  • Pełną pasji i wyzwań pracę w dynamicznej organizacji pozarządowej będącej inicjatorem zmian społecznych.
  • Ciekawą pracę w zaangażowanym zespole.
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego.