Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Opolskie
Area Sales Manager

Bank Danych o Inżynierach Sp. J.
opolskie, woj. opolskie
praca stacjonarna
4862 dni temu

Klient Banku Danych o Inżynierach - międzynarodowa firma, producent m.in. instalacji i armatury przemysłowej

Numer referencyjny: 4740-11

Miejsce pracy: woj. opolskie

Zadania:
    • Frequent visit of customers (Poland area)
    • Company and product presentation to customers
    • Technical and commercial interpretation of offers to the customers
    • Sales negotiations
    • Professional reporting to head office in Vienna about offer situation competition and market developments
    • Develop market strategies in cooperation with the head office
Wymagania:
    • University degree - mechanical engineering
    • Experienced in sales to the chemical industry
    • Very good knowledge of English or (and) German language
    • Willingness to acquire new skills
    • To be proactive
    • To be on professional and familiar terms with customers
    • Able to work under pressure
    • Willingness for high travel frequency
Oferujemy:
    • Job and performance related payments
    • Company car
    • Intensive training at head office and on job training during common customer visits
    • A responsible developable position in an international group

Prosimy o zgłaszanie się w serwisie BDI, gdzie mogą Państwo śledzić losy swojej aplikacji:

e-mail: biuro@bdi.com.pl

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)"