Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie
Administrator sieci komputerowej

Instytut Łączności
mazowieckie
praca stacjonarna
5483 dni temu

Ogłoszenie numer: 78085, z dnia 2009-10-14

Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku:

Miejsce pracy: mazowieckie

Opis stanowiska

  • tworzenie i administracja serwisami WWW,
  • administracja wybranymi systemami z rodziny UNIX,
  • administracja sprzętem sieciowym,
  • zarządzanie bezpieczeństwem usług sieciowych,
  • wsparcie dla użytkowników sieci,
  • udział w konsultacjach, projektach i pracach eksperckich dla klientów Instytutu.

Wymagania

  • wyższe wykształcenie kierunkowe (informatyka) lub ew. student ostatnich lat studiów,
  • bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z administracją sieciami i systemami komputerowymi (systemy operacyjne, protokoły sieciowe, ochrona informacji, rozwiązania sprzętowe i programowe), chęć do stałego podnoszenia swych umiejętności w tej dziedzinie,
  • praktyka w zarządzaniu systemami z rodziny UNIX, systemami WWW i CMS bazującymi na rozwiązaniach PHP i MySQL,
  • dodatkowym atutem będzie umiejętność tworzenia aplikacji bazodanowych i webowych (Perl, Python) oraz administracji sprzętem sieciowym Cisco,
  • umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej i proceduralnej w języku polskim,
  • dobra znajomość angielskiego i umiejętność samodzielnej pracy z dokumentacją,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • bardzo dobre nastawienie do pracy z ludźmi i służenia im swoją wiedzą,
  • bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność.