Praca.pl Poradniki Studenci
Korporacje szukają pracowników – staż dla studentów

Korporacje szukają pracowników – staż dla studentów

 
Korporacje szukają pracowników – staż dla studentów

Staż dla studentów w korporacji

 

W poszukiwaniu pracowników duże firmy często zaglądają do budynków szkół wyższych. Konkursy, w których stawką jest staż w znanej korporacji, to już codzienność. Jednak zarówno studenci, jak i ich pracodawcy mają swoje wymagania. Ważną stroną są także akademie kształcące przyszłych stażystów. Coraz częściej firmy nawiązują z uczelniami stałą współpracę. Przykładem może być Politechnika Rzeszowska czy np. Uniwersytet Warszawski.

 

Staż jest jednym z ważniejszych etapów wkraczania na drogę kariery zawodowej. Pozwala bardzo szybko zweryfikować słuszność obranej ścieżki. Dzięki stażom w korporacjach pojawia się nie tylko możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, nabywania kompetencji stricte zawodowych. Wielkie firmy międzynarodowe to również liczne procedury wewnątrzzakładowe, współpraca z ludźmi na różnych etapach kariery, z odmiennym doświadczeniem, podejściem do życia i do swojej pracy. Staż dla studentów to szansa na wkroczenie do środowiska, w którym przyjdzie im w przyszłości funkcjonować.

 

Pracujący studenci – korzyści dla pracodawcy

 

Korzyści z takiej współpracy mają wszystkie strony. Uczelnia zyskuje na prestiżu, zapewniając miejsce na rynku pracy swoim wychowankom. Modyfikując program nauczania w oparciu o konsultacje z pracodawcami, akademie i uniwersytety przygotowują kompletnych pracowników.

 

Firma wyławia najzdolniejszych i nie robi tego w ciemno, lecz na podstawie współpracy, w trakcie trwania której ma możliwość sprawdzenia stażystów. Program pozwala na wprowadzenie ich w firmowe procedury, poznanie członków zespołu i zasad funkcjonowania firmy. Najlepszych stażystów przedsiębiorstwa najczęściej zatrudniają u siebie, mają więc niejako pośredni wpływ na kształtowanie profilu przyszłego pracownika.

 

Staż dla studentów dziennych – co zyskują

 

Zyskują także studenci, którzy mają bezpośredni dostęp do najnowszych technologii, odkryć naukowych, procesów, urządzeń, o których uczyli się często tylko w teorii. Uczelnie nawiązują współpracę z firmami krajowymi, ale też międzynarodowymi korporacjami. Staż za granicą dla studentów to często możliwość zdobycia doświadczenia, cenny wyjazd, którego nie mogliby zorganizować we własnym zakresie.

 

Wkroczenie w struktury firm oferujących staż daje również szansę na nawiązanie ważnych kontaktów biznesowych, które mogą okazać się niezwykle cenne w dalszych etapach kariery.

 

Więcej artykułów "Studenci"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.