Praca.pl Poradniki CV / Życiorys
CV logistyk – jak napisać dobre CV?

CV logistyk – jak napisać dobre CV?

 
CV logistyk – jak napisać dobre CV?

Branża TSL jest otwarta na chętnych do pracy – zapotrzebowanie dotyczy różnych części kraju. Nie brakuje także ofert pracy jako logistyk. Żeby wziąć udział w rekrutacji, w większości przypadków będzie Ci potrzebny życiorys zawodowy. CV dla logistyka przygotujesz bardzo łatwo – wystarczy trzymać się podstawowych zasad tworzenia tego typu dokumentu, a najlepiej – skorzystać z gotowego szablonu CV. Czytaj dalej, by dowiedzieć się:

  • co powinno znaleźć się w CV logistyka,
  • jakich błędów unikać w czasie tworzenia życiorysu,
  • gdzie znaleźć darmowy kreator CV.

 

CV logistyk: co powinno zawierać?

 

Każdy życiorys zawodowy posiada ściśle określoną strukturę. Odpowiada ona po prostu temu, jakich informacji poszukują pracodawcy o kandydatach do pracy. Rekruterzy chcą się dowiedzieć przede wszystkim, jakie umiejętności posiada kandydat do pracy, a także sprawdzić, czy są one poparte doświadczeniem wyniesionym z pracy na podobnych stanowiskach bądź wykształceniem kierunkowym. Pamiętaj więc, że te trzy elementy – doświadczenie, umiejętności i wykształcenie – są najważniejsze w CV do pracy.

 

Do curriculum vitae możesz dołączyć zdjęcie, ale nie ma takiego obowiązku. Pamiętaj za to o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji! Taka klauzula CV dodawana jest automatycznie w dobrych programach do tworzenia dokumentów aplikacyjnych.

 

CV – wzór dokumentu:

 

  • podsumowanie zawodowe


Napisz kilka zdań na temat swojej ścieżki zawodowej. Podsumowanie, czyli profil zawodowy to lubiany przez rekruterów element dokumentu, dlatego – choć jest pewną nieobowiązkową nowinką – warto go przygotować.

 

  • doświadczenie zawodowe


W tej sekcji liczą się konkrety - daty zatrudnienia z dokładnością do miesiąca, nazwy stanowisk oraz firm. Warto także wymienić kluczowe obowiązki dla obejmowanych w przeszłości posad.

 

  • umiejętności


Podaj umiejętności specjalistyczne, np. dotyczące pracy z oprogramowaniem do zarządzania procesami logistycznymi. W dalszej kolejności wymień umiejętności miękkie, interpersonalne i inne.

 

  • edukacja


Błędem jest wymienianie wszystkich szkół, do których przyszło Ci uczęszczać – z perspektywy rekrutera liczą się tylko te mające związek ze stanowiskiem, na jakie aplikujesz.

 

  • języki obce


Jak wyżej wspomniano, w przypadku pracy logistyka znajomość języków obcych może być dużym atutem. Wymień język i określ poziom umiejętności.

 

Wielu kandydatów ma wątpliwości, czy w CV powinna znaleźć się sekcja: Zainteresowania. Nie ma tutaj uniwersalnej recepty. Ciekawe hobby może być atutem, które przykuje uwagę rekrutera. Pamiętaj jednak, by nie fantazjować w CV. Jeśli napisałeś / napisałaś, że Twoją pasją jest e-sport, może się okazać, że rekruter będzie chciał porozmawiać na ten temat podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku kłamstwa możesz przekreślić swoją kandydaturę – nikt nie chce bowiem zatrudnić osoby niewiarygodnej.

 

CV dla logistyka – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

Nie musisz daleko szukać. Bezpłatny Kreator CV znajdziesz na praca.pl. Masz do niego dostęp po zalogowaniu na stronie. Jeśli nie posiadasz konta użytkownika, założysz je również całkowicie za darmo.

 

W Kreatorze CV praca.pl znajdują się rubryki do wypełnienia. Możesz też samodzielnie dodawać i usuwać sekcje. Masz możliwość wgrania fotografii, a po ukończeniu edycji dokumentu – ściągnięcia go na swoje urządzenie (także bezpłatnie).

 

Przykładowa treść CV logistyka::

 

Anna Kowalska
tel.: 001 001 001
e-mail: anna-kowalska@xxx.pl

 

PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Jestem związana z branżą TSL od 6 lat, początkowo jako młodszy specjalista ds. łańcucha dostaw, następnie jako samodzielny logistyk. Mam doświadczenie w pracy na rynkach wschodnich. W pracy bywam nieugięta, ale dotrzymywanie terminów i sprawny przebieg procesów to dla mnie świętość. Chętnie się uczę, szczególnie w zakresie wykorzystania nowych technologii w optymalizacji procesów logistycznych.

 

DOŚWIADCZENIE
styczeń 2018 – obecnie    Specjalista ds. logistyki
kontrola łańcuchów logistycznych, nadzór nad terminowością i jakością procesów, podtrzymywanie kontaktów z kontrahentami w tym zagranicznymi, praca w wewnętrznym systemie obsługi transportu, udział w planowaniu dostaw, zarządzanie 5-osobowym zespołem


styczeń 2015 – grudzień 2017    Młodszy logistyk
negocjowanie warunków współpracy z przewoźnikami, organizowanie transportu, nadzór nad procesami, prowadzenie rozliczeń z kontrahentami

 

EDUKACJA
wrzesień 2009 – czerwiec 2014, kierunek: logistyka, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

 

JĘZYKI
język angielski – poziom zaawansowany
język rosyjski – poziom średnio zaawansowany

 

UMIEJĘTNOŚCI
organizowanie i zarządzanie procesami logistycznymi z wykorzystaniem oprogramowania (pakiet biurowy, programy kalkulacyjne i inne specjalistyczne)
tworzenie i utrzymywanie kanałów dystrybucji
optymalizowanie procesów logistycznych pod kątem jakości, terminowości, optymalizacja kosztów
wysoko rozwinięte umiejętności analityczne
dobra organizacja pracy
umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych
wysoka kultura osobista
umiejętność pracy pod presją czasu
umiejętność pracy w zespole
samodzielność

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"
Praca HSV Polska Sp. z o.o.

Polecane oferty

  • Specjalista ds. Logistyki

    HSV Polska Sp. z o.o.   Łódź, Polesie    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Koordynacja procesu zarządzania zamówieniami, w tym np. tworzenie zamówień sprzedaży w ERP, potwierdzanie terminów realizacji zamówień; Organizowanie i koordynowanie wysyłek produktów (Polska, Europa) we współpracy z firmami spedycyjnymi i agencjami celnymi;...
  • HSV Polska Sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Obowiązki na rekrutowanym stanowisku ustawiacza maszyn: Nadzorowanie prawidłowej pracy form i maszyn i urządzeń pomocniczych. Montaż form wraz z osprzętem oraz regulacja formy produkcyjnej i maszyny po montażu. Sygnalizowanie konserwacji i napraw. Wykonywanie czynności administracyjnych...

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.