Elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy są pilnie poszukiwani na rynku pracy niezależnie od zmiennej sytuacji gospodarczej. Zapotrzebowanie jest ogromne we wszystkich częściach Polski, co oznacza wysokie szanse na znalezienie pracy tuż po zakończeniu nauki w szkole technicznej bądź branżowej. Gdzie można pracować z elektrycznym fachem w ręku i jakich spodziewać się zarobków?
Najnowsze artykuły - Produkcja
Zawody techniczne i inżynierskie pozwalają osiągnąć bardzo satysfakcjonujące warunki pracy i płacy. Dowiedz się, jak wyglądają realia zatrudnienia w dużych, nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych i jakie są najbardziej poszukiwane zawody w przemyśle.
Elektromonter – opis zawodu, obowiązki, CV, zarobki
Praca w grupie firm przetwórstwa rolnego – proces rekrutacji, poszukiwane zawody
Rynek pracy w Polsce to nie tylko sprzedaż czy IT. Pracownicy poszukiwani są również w wielu gałęziach przemysłu. Jak wygląda praca w grupie firm przetwórstwa rolnego? Wyjaśniamy to na przykładzie Grupy BZK.
Zatrudnienie w grupie spółek szansą na większe możliwości rozwoju zawodowego
Od pracownika produkcji do specjalisty administracji? Taka ścieżka zawodowa robi wrażenie! W firmach tworzących grupy spółek lub holdingi jest jak najbardziej możliwa. Sprawdźmy jak!
Zalety pracy w firmie funkcjonującej w grupie spółek
Koncentracja przedsiębiorstw w grupę spółek to coraz częściej spotkana w Polsce forma zdobywania przewagi konkurencyjnej. Na co powinien być gotowy pracownik, który dołącza do firmy, która działa w ten właśnie w sposób? Jakie są zalety i wady pracy w organizacji składającej się z kilku podmiotów?
Planowanie kariery w zawodach technicznych
Reguły planowania kariery czy wręcz planowania swojego życia, którego kariera jest tylko elementem, są uniwersalne. Są one takie same dla przedstawicieli zawodów technicznych, jak i wszystkich pozostałych.
Czy łatwo kobiecie być inżynierem?
Historie kobiet, które świadomie wybrały studia inżynierskie i zarzuciły kotwicę w morzu nieprzeniknionej pasji zawodowej.
Kariera okiem inżyniera
O karierze w inżynierii z Mariuszem Kaletą rozmawia Aleksandra Wesołowska z Praca.pl
"Nie" to zbyt mało - psychotest
Wydawać by się mogło, że w branżach tak specjalistycznych, jak inżynieria i produkcja, kompetencje miękkie nie mają większego znaczenia. Faktycznie, najważniejszym i koniecznym do spełnienia kryterium jest wykształcenie kierunkowe i wiedza.
Polecane oferty
-
Kontroler jakości w firmie produkcyjnej
HSV Polska Sp. z o.o. Wrocław, Psie Pole praca stacjonarnaspecjalista (mid) / pracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Inżynier R&D
HSV Polska Sp. z o.o. Łódź praca hybrydowa / stacjonarnaspecjalista (mid) umowa o pracę pełny etat aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły
Kobiety coraz silniejsze w biznesie
– Czy nie mamy tak, że jak nie umiemy czegoś na 200%, to rezygnujemy? Boimy się, że nie podołamy? Pamiętajmy, że nie liczy się płeć, ale nasze kompetencje. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy w czymś gorsze! – mówi specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz. W Światowym Dniu Przedsiębiorczości Kobiet przypomina, w czym kobiety są świetne oraz wyjaśnia, jak być jeszcze lepszą liderką w biznesie.
Urlop okolicznościowy na ślub dziecka
Ślub dziecka pracownika to jedno z wydarzeń uprawniających do wzięcia urlopu okolicznościowego, za który pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Wyjaśniamy, z ilu dni urlopu może skorzystać ojciec, matka czy opiekun prawny dziecka, jak powinien wyglądać wniosek o urlop okolicznościowy oraz czy dni wolne można wykorzystać wyłącznie w dniu ślubu i wesela.
Grupy zawodowe najbardziej narażone na smog
Najbardziej narażone wdychanie rakotwórczego smogu są osoby codziennie dojeżdżające do pracy, mieszkańcy kilkudziesięciotysięcznych miejscowości i osoby wykonujące w sezonie grzewczym oraz przy ruchliwych drogach pracę w terenie. Główny Inspektorat Pracy wyjaśnia, czy pracodawcy muszą zapewnić pracownikom maski antysmogowe i jak powinni chronić ich przed szkodliwymi czynnikami pracy.
Mechanik lotniczy – praca, wymagania, zarobki
Mechanik lotniczy to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów dla absolwentów techników i szkół branżowych o profilach związanych z mechaniką. Żeby zdobyć tę pracę, trzeba uzyskać dodatkową licencję na obsługę techniczną statku powietrznego, wystawianą przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź, jak ją zdobyć, a także w jakich samolotach możesz specjalizować się jako mechanik lotniczy!
Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?
7 listopada wypada Światowy Dzień Feminizmu. Dlaczego to tak ważne święto? – Mimo poprawy sytuacji kobiety nadal borykają się ze stereotypami, mają dodatkową nieodpłatną pracę w domu, soptykają się z seksizmem w pracy, są rzadziej zapraszane jako ekspertki – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego.
Osoba z autyzmem na rynku pracy – czy autyzm wyklucza z życia zawodowego?
– Populacja osób neuroatypowych jest bardzo zróżnicowana – zauważa Izabela Kocyłak, trenerka pracy z Fundacji SYNAPSIS. Wiele osób aktywnych zawodowo, szczególnie z tzw. wysoko funkcjonującym autyzmem, jest nieświadomych swojego zaburzenia. Tymczasem aż 2% pracowników w Polsce i 10% w Europie to osoby w spektrum autyzmu. Jak rozpoznać autyzm i w jakich zawodach może sprawdzić się autystyk?